Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka biblioteki w filiach w Jagowie, Jarosławsku, Płotnie, Przekolnie i Sarniku zorganizowały dla najmłodszych czytelników różnorodne zabawy i konkursy, w których można było wygrać drobne nagrody (książeczki, słodycze, zabawki- filia w Jagowie).

Dzieci bardzo chętnie przybyły do swoich placówek bibliotecznych, z wielkim zaangażowaniem i radością wzięły udział w przygotowanych dla nich aktywnościach sportowych i artystycznych. Być dzieckiem to przywilej, dlatego w ten ważny dzień biblioteki w środowisku wiejskim starają się podejmować ciekawe inicjatywy zaspokające potrzeby kulturalne tej najmłodszej i bardzo wdzięcznej grupy użytkowników naszej instytucji. Jak mawiał Oskar Wilde: „Dzieci to najpiękniejsze kwiaty”. Dziękujemy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pełczycach za ufundowanie słodyczy i książeczek oraz sołectwu w Jagowie za zakup nagród rzeczowych.