Z okazji Walentynek, corocznego święta zakochanych,  dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego działającej przy MGOPS w Pełczycach odwiedziły bibliotekę  16 lutego, by czytać piękne wiersze o miłości najbardziej znanych poetów. Znalazły się tu utwory takich twórców jak: Konstanty Ildefons Gałczyński, Adam Asnyk, Adam Mickiewicz, Aleksander Fredro, Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska- Jasnorzewska i Czesław Miłosz.

Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem i wyczuciem czytali i interpretowali   dzieła poetyckie.  Pani bibliotekarka na zakończenie  omówiła i pokazała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki w oddziale dziecięcym i stać się czytelnikiem naszej placówki.