Mikołajki to jedno z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci świąt. Biblioteki również włączyły się w te radosne obchody i zorganizowały zabawy i konkursy dla najmłodszych. W filii  w Płotnie przyłączyliśmy się do mikołajek organizowanych przez sołectwo Płotno. Zabawy obejmowały rywalizacje drużynowe,

zagadki: odgadnij na podstawie okładki jaka to lektura, wypisywanie dwunastu  potraw wigilijnych, segregowanie prezentów. Dzieci odwiedził także znany wszystkim z bajki -Olaf,  a na zakończenie spotkania wyczekiwany  przez wszystkich Święty Mikołaj. W bibliotece w Sarniku młodzi czytelnicy  natomiast tworzyli  ozdoby świąteczne, odbył się konkurs: kto zrobi najdłuższy łańcuch choinkowy. Tworzyliśmy również  gwiazdy 3D i inne ozdoby. Wszyscy otrzymali małe upominki i nagrody książkowe.  Organizacja mikołajek to doskonała okazja, aby wzmocnić więzi między dziećmi, stworzyć atmosferę świąteczną, by każdy poczuł się wyjątkowy.