7 października wybrzmiewa pod hasłem "Nocy bibliotek", stąd biblioteka miejska w Pełczycach filia Jagów i Sołectwo Chrapowo uczcili ten czas na swój sposób. Dyniowe popołudnie - ta nazwa zdecydowanie odzwierciedla nasze wspólne działania. Dzieci, które przybyły do świetlicy czytały ulubione książki przyniesione z domów, rysowały dynie, układały klocki i grały w gry planszowe.

Ugotowały zupę dyniową, korzystając z przepisu, pod czujnym okiem zaangażowanych w wydarzenie dorosłych. Na koniec można było skosztować pieczone kiełbaski oraz aromatyczną i rozgrzewającą zupę dyniową.  My wiemy, że takich akcji potrzeba zdecydowanie więcej. Popołudnie spędzone bez ekranów w gronie znajomych to coś czego powinniśmy uczyć nasze latorośle. Zapraszamy chętnych do aktywnych chwil razem !