Hans Christian Andersen w „Baśni mojego życia” napisał: „Poeta jest jak ptak, ofiarowuje ludziom to, co ma- pieśń’”, a filozof grecki Platon mawiał że, „poeci nie są niczym więcej tylko tłumaczami bogów w zachwyceniu”.

Poezja przybliża nam świat nieuchwytny i zmysłowy, tworząc nową jakość odbioru rzeczywistości przy pomocy słowa: metafor, powtórzeń, rymów, porównań, epitetów, symboli i alegorii. Czytając wiersze, stajemy się bliżsi poznania tajemnicy życia, jego codzienności: radości i bólu. Trud zrozumienia poezji i jej interpretacji podjęły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego przy MGOPS w Pełczycach. Dnia 29 czerwca odwiedziły bibliotekę w Pełczycach, aby głębiej poznać piękną w swej wrażliwości twórczość polskich poetów.

Z dużym zaangażowaniem i pasją czytały utwory Marii Konopnickiej („Taniec”, „Pranie”), Juliana Tuwima („Abecadło”, „Dyzio marzyciel”), Leopolda Staffa („Jarzębina”, „Nad stawem”, „Deszcz leje”), Wisławy Szymborskiej („Kot w pustym mieszkaniu”, „Nic dwa razy”), Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej („Miłość”).

Serce się raduje, gdy widzi się młode pokolenie pochylone nad twórczą analizą dorobku literackiego tych, którzy znacząco zapisali się w historii polskiej poezji. Pani Ewa wzruszyła się prezentem otrzymanym od dzieci w postaci pięknie wykonanej przez nich książki. Na zakończenie tego owocnego we wrażenia artystyczne spotkania każdy wybrał sobie kolorową zakładkę i poczęstował się słodyczami. Dziękujemy pani Natalii i pani Beacie za udaną współpracę i zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki jak najczęściej.