Biblioteka to miejsce wyjątkowe- kraina pełna cudownych bajek, baśni, wierszyków i opowieści. Aby bliżej poznać  ten fascynujący świat wyobraźni   i zaprzyjaźnić się z jego mieszkańcami, 7 czerwca br. oddział dla dzieci odwiedziły trzylatki z Miejskiego Przedszkola w Pełczycach (grupa „Żabki’). Pierwsze wrażenie, jakie wywarło na przedszkolakach miejsce, gdzie królują wyłącznie książki, można było odczytać na ich twarzach.

Zdziwienie i podziw to emocje towarzyszące reakcjom dzieci. Pani bibliotekarka, po powitaniu wszystkich i przedstawieniu się, wyjaśniła, po co przychodzimy do biblioteki, kim jest czytelnik, w jaki sposób można wypożyczyć bajeczkę  oraz jak należy zachowywać się w domu książek. Najmłodsi wysłuchali w dużym skupieniu pięknej opowieści  Ewy Podleś pt. „Jeżyk i jeżyny” o wyjątkowości każdego człowieka, akceptacji odmienności i wartości przyjaźni.

Czytanie było przerywane pokazywaniem ilustracji i zadawaniem pytań. Finalny punkt zajęć to wręczenie trzylatkom imiennych dyplomów pasowania na czytelnika Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pełczycach, kolorowych zakładek i słodkich upominków. Oczywiście, nie obyło się bez wędrówki między regałami z książkami w wypożyczalni dla dorosłych.

Takie nietypowe spacerowanie okazało się wspaniałą zabawą i frajdą dla najmłodszych. Aż trudno było  odnaleźć się  w tym labiryncie z półek. Dziękujemy dzieciom za wzorowe zachowanie, postawę uważności i zaangażowania podczas spotkania, a  pani wychowawczyni za miłą współpracę. Biblioteka otwiera swe drzwi dla wszystkich - tych najmniejszych i  tych trochę większych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.