Dnia 14 listopada  br. do naszej  biblioteki w Sarniku przybyli młodzi czytelnicy. Każdy z uczestników  miał  za zadanie wybrać z półki  najciekawsze książki,  które przeczytał lub chciałby  przeczytać.  Następnie wspólnie zastanawialiśmy się nad zaletami czytania  i wykonaliśmy plakat  ilustrujący ten problem.

Każdy wpisywał jeden walor czytania  według swojego pomysłu. Młodzież  doszła do wspólnego wniosku, że czytając rozwijamy  wyobraźnię , poprawiamy koncentrację,  wzbogacamy  język i słownictwo, pobudzamy  ciekawość świata, rozwijamy poczucie humoru, uczucia i zdolność empatii. Wszyscy byli zgodni, że    książki są oknem na świat. Przeprowadziliśmy ciekawą dyskusję, w trakcie której dowiedzieliśmy się, że  dużo młodych  osób  chętnie sięga nie tylko po lektury szkolne.  Dzieci obiecały,  że  wrócą  chętnie do biblioteki, aby  wypożyczać książki, które  je interesują.  Trzymamy za słowo.....