Z okazji   Halloween zorganizowaliśmy w bibliotekach dla dzieci różnorodne atrakcje. Wspomnieć należy, że tradycja tego święta  wywodzi się z celtyckich  obchodów  dnia Samhain, oznaczającego koniec lata. Kapłani celtyccy, druidzi, wierzyli, że  podczas  Samhain zacierała się granica między światem ludzi żyjących i zaświatami, aby zarówno dobre, jak i złe duchy zmarłych mogły z łatwością przedostać się do świata żywych.

Dzieci chętnie wzięły udział w przygotowanych przez panią bibliotekarkę   konkursach i grach.  Przybyły, zgodnie z tradycją haloweenową,   ubrane w odpowiednie  stroje i maski,  nawiązujące w swej stylizacji do mrocznych klimatów. Nie obyło się bez bardzo interesujących i  zabawnych  konkurencji jak: poszukiwanie skarbów, wybór najpiękniejszego przebrania, tworzenie głowy potwora z zasłoniętymi oczami, łowienie jabłek zanurzonych w  miskach  z wodą bez użycia rąk,  owijanie uczestników papierem toaletowym w celu stworzenia mumii, przebijanie balonów z zapisanymi na karteczkach zadaniami do wykonania,  gra w kalambury oraz picie soku z cytryny.  Najmłodsi czytelnicy bawili się  wyśmienicie, z radością i pozytywnym nastawieniem  uczestniczyli we wszystkich konkursach.  Każdy  opuszczał  haloweenową imprezę  z nagrodą książkową i słodkościami,  mając nadzieję, że za rok  spotkanie będzie równie atrakcyjne i udane.