W piątek 30 września br. bibliotekę odwiedziły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego przy MGOPS w Pełczycach.  Pani bibliotekarka  z dużym poczuciem humoru  omówiła zasady korzystania z wypożyczalni, opowiedziała historię  powstania książki (od tabliczki glinianej do papieru),

odczytała zagadki dotyczące bajek naszego dzieciństwa, a następnie zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w tworzeniu audiobooka   na żywo. Dzieci wybrały  książkę do odczytania, a  następnie przystąpiły do zabawy.  Uczestnicy  bardzo poważnie podeszli do tego  zadania, z wielkim  zaangażowaniem  i pozytywną energią  czytali   teksty ulubionych  utworów. Na zakończenie każdy mógł wybrać sobie zakładkę  do książki. Miłą niespodzianką okazały się  słodkie upominki.  Pani Ewa otrzymała od dzieci przepiękne podziękowanie  i ręcznie wykonany prezent.