W czasie wolnym od zajęć  dydaktycznych  dzieci z chęcią przychodziły  do  bibliotek, by wziąć  udział w różnych zabawach i  konkursach.   Jeden   z nich polegał na tym,   że  każda drużyna miała  za zadanie jak najszybciej dopasować  tytuły książek do nazwisk ich  autorów, wypisanych  na małych karteczkach. W  pozostałe dni czytelnicy  spędzali wolny czas,  grając w  kalambury, bardzo interesującą, wymagającą  wszechstronnej wiedzy  grę   „Jeden z dziesięciu”,  rozwiązując  rebusy, kolorując malowanki z postaciami z bajek oraz wykonując przepiękne maski karnawałowe.

Nie obyło się bez konkurencji sportowych i zabaw ruchowych, które przysporzyły wszystkim wiele radości i zdrowej rywalizacji.   Uczestnicy  za udział w kulturalno-edukacyjnych  zajęciach, pozytywne nastawienie i promienny uśmiech otrzymali  uwielbiane przez najmłodszych i tych trochę starszych słodkie upominki.  Dzięki podejmowanym  przez panie bibliotekarki działaniom o charakterze animacyjnym, młodzi czytelnicy mają szansę realizować swój twórczy potencjał w grupie  rówieśniczej.