Mikołajki to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Z tej okazji  biblioteki   zorganizowały dla najmłodszych czytelników zabawy mikołajkowe.  Najmłodsi czytelnicy licznie przybyli do swych placówek,

by wziąć udział w różnorodnych konkursach, tj.: wykonanie najdłuższego łańcucha choinkowego oraz najpiękniejszej  kartki bożonarodzeniowej,   układanie rozsypanki literowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia, gra „Zgadnij kim jestem"  i  świąteczne   zgadywanki. Dzieci ubierały biblioteczną choinkę  i wykonywały  ozdoby z papieru.  Wszyscy spędzili czas w miłej, przyjaznej  atmosferze, słuchając przepięknych polskich kolęd  i  otrzymując słodkie niespodzianki  oraz kolorowe bajeczki.