Z radością informujemy, że do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pełczycach trafiły nowe książki, które właśnie pojawiły się na naszych półkach. Znajdziecie wśród nich propozycje dla każdego. To idealna okazja, by znaleźć coś dla siebie i rozpocząć nową czytelniczą przygodę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury na spotkanie Pełczyckiego Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK)!

22 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pełczycach odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo pt. „Kapsuły czasu”, zorganizowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej akcji „Mała Książka w Drodze”. W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej w Pełczycach.

17 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Magdaleną Popławską. Rozmowę poprowadził Pan Tomasz Szwarc ze Stowarzyszenia „Twórcze Horyzonty”, nadając wydarzeniu ciekawy i inspirujący charakter.

Za nami kolejne literackie wydarzenie w naszej bibliotece! Spotkanie autorskie z Markiem Stelarem było prawdziwą ucztą dla miłośników literatury. Panowała przyjemna, niemal domowa atmosfera – pełna ciepła, swobody, ciekawych anegdot i wspaniałej interakcji pisarza z uczestnikami spotkania.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pełczycach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach zapraszają na wyjątkowe spotkanie autorskie z niezwykle charyzmatyczną i cenioną aktorką – Magdaleną Popławską. Spotkanie odbędzie się w sali bankietowej Domu Weselnego Bursztynowa, dzięki współpracy i uprzejmości właścicieli.

Dnia 9 marca Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pełczycach, Emilia Dratwińska miała niezwykłą przyjemność, obejrzeć wyjątkowy spektakl „Król Tanga”, do którego scenariusz napisała Sylwia Trojanowska – pisarka i jednocześnie gościni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pełczycach.

Nowość w naszej bibliotece! Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pełczycach zaprasza wszystkich miłośników książek na pierwsze spotkanie organizacyjne nowo powstałego Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK)!

Już 18 marca o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pełczycach odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Markiem Stelarem – cenionym autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych.

Dziś w Jarosławsku odbył się ostatni dzień ferii zimowych Gminy Pełczyce pt. „Ferie pełne wyobraźni – ferie za maską karnawału” Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pełczycach gościły z objazdowymi feriami w Jarosławsku.

Za nami fantastyczne wydarzenie zorganizowane w Przekolnie przez bibliotekę we współpracy z pełczyckim ośrodkiem kultury. Było kolorowo, radośnie i bardzo aktywnie! Podczas warsztatów karnawałowych uczestnicy mieli okazję własnoręcznie wykonać piękne, kreatywne prace a miłośnicy ruchu dali się porwać energetycznej zumbie. Nie zabrakło też innych atrakcji, uśmiechów i świetnej zabawy dla małych i dużych