W czasie ferii zimowych dnia 19.02.2020 roku w bibliotece w Jarosławsku odbył się turniej zagadkowy, w którym brały udział dwie drużyny: Puchatki i Tygryski. Turniej polegał na znajdywaniu odpowiedzi na zagadki czytane przez panią bibliotekarkę. Wygrała drużyna Puchatków. Pozostałe dzieci malowały  obrazki, potem  wszyscy wspólnie grali  w kalambury.

Następnego dnia   odbyły się warsztaty  kulinarne,  na których młodzi czytelnicy  z  okazji tłustego czwartku dekorowali  pączki. Prace były wykonywane  za pomocą polewy z białej i mlecznej czekolady, cukrowych posypek i innych artykułów  dekoracyjnych. Następnie wszyscy wspólnie konsumowali swoje małe kaloryczne dzieła. W filii w Sarniku dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach zorganizowanych przez panią bibliotekarkę. Każde dziecko mogło liczyć na słodki upominek za udział we wspólnych działaniach animacyjnych.