Z okazji  tradycyjnych mikołajek  wszystkie filie biblioteczne zorganizowały dla najmłodszych czytelników zabawy połączone z konkursami i wręczeniem drobnych upominków (słodyczy i książeczek) od świętego Mikołaja.

Dzieci z chęcią przybyły do swoich bibliotek, z radością  oraz uśmiechem na twarzach  wzięły udział w różnorodnych konkurencjach wygrywając drobne nagrody. W filii  w Jagowie dzieci tworzyły kartki świąteczne, które  zostaną wysłane bliskim.  Wykonały  ozdoby świąteczne oraz rysunki, którymi przystroiły pomieszczenia biblioteki. Ubrały przepięknie biblioteczną choinkę oraz   śpiewały wraz z panią bibliotekarką kolędy.  Dzień 6 grudnia to święto, w którym każdy  powinien z potrzeby serca obdarować  drugiego człowieka  nie tylko podarunkiem,  ale także dobrym słowem, życzliwą postawą czy uśmiechem. Pamiętajmy o tym nie tylko w mikołajki, ale każdego dnia w roku.