Z  okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka  31 maja b.r. filie biblioteczne w Płotnie, Sarniku, Jagowie, Jarosławsku i Przekolnie zorganizowały dla młodych czytelników różnorodne zabawy i konkurencje sportowe, w których dzieci mogły wygrać atrakcyjne nagrody książkowe i słodycze.

W Jagowie przygotowano: zabawy z chustą animacyjną, taniec z balonem, losowanie śmiesznych przebrań dla wszystkich uczestników, pokaz mody, malowanie twarzy i puszczanie olbrzymich  baniek na  powietrzu. W filii w Jarosławsku dzieci wzięły udział w następujących konkursach: skoki w worku, tor przeszkód z balonem wypełnionym wodą, skoki na skakance, przeciąganie liny i dyskoteka połączona z  zabawami.  Co roku w dniu swojego święta najmłodsi bardzo chętnie przychodzą do lokalnych  placówek bibliotecznych, by uczestniczyć w ciekawych atrakcjach o charakterze kulturalno- artystycznym i sportowym. Każdy zawsze znajdzie coś dla siebie, gdyż panie bibliotekarki dbają o  przygotowanie szerokiej oferty zajęć dla różnych grup wiekowych, by każde dziecko było  szczęśliwe  w tym szczególnym dniu oraz czuło,  że  jest ważne i szanowane.