We wtorek i czwartek tj. 14 i 16 sierpnia b.r. w sali bibliotecznej w Jagowie odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci. Podczas ich trwania uczestnicy wykonali piękne prace z wyklejanek.

Dzieci stosowały również metodę kolorowania piaskiem bajkowych ilustracji. Ciekawą formą były także zabawy integracyjne: głuchy telefon i zgadywanki, podczas których najmłodsi wykazywali się zdolnościami aktorskimi. W trakcie warsztatów dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Inicjatywy o charakterze kulturalnym i edukacyjnym podejmowane przez bibliotekarzy w środowisku wiejskim przyczyniają się do wzmocnienia atrakcyjności placówki bibliotecznej postrzeganej coraz częściej jako ciekawe miejsce spotkań dla różnych grup użytkowników.