Z okazji Andrzejek filie biblioteczne w Jagowie, Płotnie i Przekolnie zorganizowały dla młodych czytelników zabawy połączone z wróżbami. Panie bibliotekarki zaangażowały się całym sercem w przygotowanie imprez w swoich  placówkach, co zaowocowało zadowoleniem i uśmiechem na twarzach zaproszonych dzieci.

Do Jagowa przybyły dwie wróżki, aby wspólnie uczestniczyć w tradycyjnym wróżeniu tj.: lanie wosku, losowanie kart szczęście, ustawianie butów w sznureczku, wróżenie z jabłek  i wiele innych. W tej filii  zapoznano   dzieci z historią powstania obchodzonego w wigilię dnia św. Andrzeja święta. Najmłodsi czytelnicy  mogli też posilić się słodyczami  sponsorowanymi przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Pełczycach. Radość  na twarzach młodych  uczestników  w pełni potwierdziła,  że wszyscy byli szczęśliwi  biorąc udział w zorganizowanej tak wspaniale wspólnej zabawie.  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku również aktywni czytelnicy pojawią się w swoich bibliotekach, by wywróżyć sobie  tylko co najlepsze.